ما ظنک

ساخت وبلاگ
چکیده : اصل قیام امام حسین برای این بود که دید اسلام دارد از بین می‌رود، اسلام دارد از بین می‌رود. به او گ... با عنوان : ما ظنک بخوانید :

اصل قیام امام حسین برای این بود که دید اسلام دارد از بین می‌رود، اسلام دارد از بین می‌رود.

به او گفتند بیعت کن، فرمود: (هیهاتَ منّا الذلة)

نگفت(هیهات منّی)، اگر گفت(منّی) یعنی من ذلیل نمی‌شوم اما گفت(هیهاتَ منّا)، (منّا الذلة)، (منّا الذلة) یعنی(من نا)، (الذلة). (منّا) یعنی هیچ مسلمانی نباید زیر بار ذلت برود ...

در آستانه ظاهراً محرم بود خدمت مرحوم آقای فلسفی رسیدیم گفتیم که ما آخوند هستیم و طلبه هستیم در آستانه ایام تبلیغی یک نصیحتی بکن.

مرحوم فلسفی یک خرده فکر کرد و گفت که شما وقتی روضه می‌خوانید می‌گویید که امام حسین را شهید کردند اهل بیتش را آوردند در دربار کوفه و شام، یکی از اهل بیت به یزید بود یا ابن زیاد گفت (ما ظنّکَ) ظن یعنی گمان، (ما ظنّکَ برسول الله) چه گمان می‌کنی به رسول الله، (لو رأینا علی هذا الحال)‌ای یزید، ‌ای ابن زیاد، چه گمان می‌کنی به پیغمبر اگر پیغمبر وارد اتاق شود ببینید حسینش را کشتی، اهل بیتش را بازوانشان را به طناب بسته‌ای؟ (ما ظنّکَ برسول الله لو رأینا) اگر ببیند ما را بر این حال.

آقای فلسفی گفت آقای روحانی و آقای مداح، چیزی که می‌خوانی و چیزی که روی منبر می‌گویی باید هر لحظه حضرت مهدی وارد جلسه شد بگوید اه، اه، اه، اه، این امت نشسته‌اند چی برایشان می‌گویی؟

یک چیز به درد بخور بگو.

آقای روحانی و آقای مداح، (ما ظنّکَ) به حضرت مهدی؟

اگر حضرت مهدی علیه السلام وارد جلسه شود، تو را ببیند که این رقمی داری عزاداری می‌کنی


#حاج آقا قرائتی

http://l1l.ir/fgd


+

همه اش دارم فکر میکنم یعنی یک نفر، نه بیشتر ها، فقط یک نفر توی دانشگاه عریض و طویل علامه طباطبایی نبود مردانه بلند بشود و +پای این منبر بپرسد حاج آقا اگر امام حسین علیه السلام قصد مذاکره داشت،پس "مثلی لایبایع لمثله" (مثل منی با مثل اویی بیعت نمی کند) و "هیهاتَ منّا الذلة" گفتنش چه بود؟

نمیدانم!

شاید هم بود اما برایش +هزینه داشت!

یکبار به بچه ها گفتم آدم باید در روضه حضرت علی اکبر بمیرد.

حتما شنیده اید وقتی خبر شهادت مولا علی علیه السلام به شام رسید، مردم شام که تحت جنگ رسانه ای معاویه بودند از هم می پرسیدند مگر علی (ع) نماز میخواند که در محراب مسجد کشته شد؟

کار به جایی برسد که علی(ع)، اولین مردی که اسلام آورد و پشت سر رسول خدا در مسجدالحرام به نماز جماعت ایستاد، در موردش بپرسند مگر نماز میخواند!

آن وقت اصلا تعجبی ندارد که خود سیدالشهدا علیه السلام اینطور روضه بخواند که "یا قوم هولاء قد برز علیهم غلام اشبه الناس خَلقاً و خُلقاً و منطقاً برسول الله" (ای قوم شاهد باشید پسری را به میدان می فرستم که شبیه ترین مردم از نظر خلق و خوی و منطق به رسول الله (ص) است).

میترسم کار این جماعت هم کم کم از نماز نخواندن علی (ع) ، برسد به جایی که اگر خود رسول الله هم بیاید ...


++

اهل روضه بروند اینجا را دوباره بخوانند: تاریخ را این‌ جور میفهمید؟

ما ظنك يا أبا بكر,ما ظنك باثنين الله ثالثهما,ما ظنك بربك الكريم,ما ظنك باثنين,ما ظنك بالله,ماظنك ناسية,ما ظنك بربك,ما ظنكم برب العالمين,ما ظنك برب,...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : يکشنبه 18 مهر 1395 ساعت: 15:21